Obóz letni profilaktyczno – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży pod patronatem UKS „REDUTA” z Modlina Twierdzy

W dniach 04-11.07. 2020 r. grupa UKS „REDUTA” 26 dzieci i młodzieży pod opieką kadry pedagogicznej: B. Siwek – kierownika wyjazdu, oraz wychowawców: Pani A. Biegaj i Pani E. Napiórkowskiej, uczestniczyła w obozie letnim rekreacyjno – profilaktycznym na Mazurach w miejscowości Wilkasy tj. około 5km od Giżycka .

Tegoroczny wyjazd w dobie pandemii Covid wyglądał nieco inaczej. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie zasad higieny, oraz na dezynfekcję. Codziennie mierzono temperaturę ciała, posiłki spożywano w restauracji wydzielonej w danym okresie tylko dla naszej grupy. W programie zaś znalazło się dużo zajęć sportowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Pogoda niestety nas nie rozpieszczała, było nie za ciepło jak na tą porę roku, ale na szczęście deszcze padały w zasadzie nocą. W związku z tym wszystkie punkty naszego programu udało się zrealizować. Nie zabrakło także kąpieli wodnych w jeziorze Niegocin, choć te zażywali głównie zwolennicy rześkich kąpieli.

Inne atrakcje, z których korzystaliśmy to przejażdżka statkiem oraz wycieczki: do Gierłoży – wizyta w kwaterze Hitlera w tzw. Wilczym Szańcu, do Twierdzy Boyen w Giżycku, do Mikołajek, gdzie młodzież kąpała się w basenie Tropikana w hotelu Gołębiewski, czy do parku miniatur Warmii i Mazur – Mazurolandii, gdzie obok oglądania zminiaturyzowanych, miejscowych obiektów można było uczestniczyć w warsztatach malowania węglem, lekcji historii w mini zamku na wzór krzyżackiego z Malborka, czy w strzelaniu z łuku.

Miłą atrakcję była także wizyta w parku linowym przy hotelu Tajty w Wilkasach położonym nad samym jeziorem, gdzie podziwialiśmy niesamowite widoki przyrody, zwłaszcza podczas przejść trasami parku linowego w koronach drzew.

Dzięki udziałowi w obozie uczestnicy nawiązali nowe znajomości, rozwinęli umiejętność współdziałania w grupie, pokonywali własne lęki i słabości. Zajęcia prowadzono w formie warsztatów, a także wplatano w szereg podejmowanych działań, m.in. podczas zajęć sportowych, tanecznych i rekreacyjnych.

Dodatkowo podczas obozu odbyły się różnego rodzaju quizy, turnieje czy konkursy plastyczne, gdzie najaktywniejsi mieli możliwość zdobycia nagród tematycznych.

Dziękujemy prezesowi UKS REDUTA Panu S. Krzeczkowskiemu za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, oraz Dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 Panu Z. Szmytkowskiemu za wsparcie, a zwłaszcza rodzicom, którzy sfinansowali wyjazd swoich dzieci.

Tekst i foto – kierownik obozu B. Siwek