OBÓZ MAZURY 2021.

W dniach 07-14.08.2021 grupa uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 uczestniczyła w kolejnym obozie letnim pod patronatem UKS REDUTA w miejscowości Wilkasy koło Giżycka.

W otoczeniu lasów i jezior młodzież spędziła czas, poznając okoliczne atrakcje i ciesząc się kąpielami w jeziorze, oraz zajęciami sportowymi na terenie ośrodka. Uczestnicy płynęli statkiem po Jeziorze Niegocin, zwiedzali Wilczy Szaniec, czyli byłą kwaterę Hitlera, byli w Świętej Lipce, gdzie wysłuchali koncert organowy i zobaczyli ruchome figury zdobiące organy. Wraz z panem przewodnikiem odbyli spacer po Giżycku oraz Twierdzy Boyen z lat 1843-1855 uczestnicząc w żywej lekcji historii.

Dużo pozytywnych emocji dała uczestnikom wizyta w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach i kąpiel w parku wodnym Tropikana, zjazdy na licznych zjeżdżalniach czy masaże wodne w jacuzzi.

Niezapomniane chwile młodzież przeżyła na torze dmuchanych przeszkód wodnych w Boyen Water Park na Jeziorze Popówka Mała w Giżycku, pokonując nie tylko wodne przeszkody, ale także czasami własne lęki i słabości.

Na terenie ośrodka o bogatej infrastrukturze sportowej odbyły się liczne zajęcia sportowe, konkursy i turnieje a w jeziorze – kąpiele, oraz inne atrakcje wodne jak deska sup, czy rowerki wodne. Nie zabrakło także elementów profilaktyki, która w czasach pandemii okazała się być ważnym punktem programu.

Czas minął aktywnie i bardzo szybko. Pozostały wspomnienia oraz nowe kontakty i znajomości, czyli coś co w przypadku młodych ludzi daje im radość i energię do dalszego działania.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie, dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony czas, prezesowi UKS REDUTA Panu Sławomirowi Krzeczkowskiemu oraz dyrektorowi szkoły Panu Zdzisławowi Szmytkowskiemu za otwartość na działania. Mamy nadzieję na realizację kolejnych tego typu przedsięwzięć już za rok, a może nawet wcześniej, bo zimą podczas obozu zimowego.

Tekst i foto ZSP nr 4 – kierownik obozu – B. Siwek