OBÓZ MAZURY 2022.

W dniach 20-26.07.2022 grupa uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 pod opieką kadry pedagogicznej: p. A. Kamińskiej, p. M. Lech, p. K. Grzyb oraz kierownika wyjazdu p. B. Siwek, uczestniczyła w kolejnym obozie letnim pod patronatem UKS REDUTA w miejscowości Piecki koło Mrągowa.

W otoczeniu lasów i jezior młodzież spędziła czas, poznając okoliczne atrakcje i ciesząc się kąpielami w jeziorze, oraz zajęciami sportowymi na terenie ośrodka. Uczestnicy zwiedzali ponadto Skansen Kurpiowski im. A. Chętnika w Nowogrodzie, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Gród Galindów.

Dużo pozytywnych emocji dała uczestnikom wizyta w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach i kąpiel w parku wodnym Tropikana, zjazdy na licznych zjeżdżalniach  czy masaże wodne w jacuzzi.

Niezapomniane chwile młodzież przeżyła na torze dmuchanych przeszkód wodnych w Boyen Water Park na Jeziorze Popówka Mała w Giżycku, pokonując nie tylko wodne przeszkody, ale także czasami własne lęki i słabości a także podczas zabawy w Jeziorze Czos w Mragowie, skacząc z 6 m wieżyczki do wody.

Na terenie ośrodka odbyły się liczne zajęcia sportowe, konkursy i turnieje a w jeziorze – kąpiele, oraz inne atrakcje wodne jak rowerki wodne. Nie zabrakło także elementów profilaktyki, która w obecnych czasach wciąż odgrywa ważną rolę w programie.

Czas minął aktywnie i bardzo szybko. Pozostały wspomnienia oraz nowe kontakty i znajomości, czyli coś co w przypadku młodych ludzi daje im radość i energię do dalszego działania.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie, dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony czas, prezesowi UKS REDUTA Panu Sławomirowi Krzeczkowskiemu oraz dyrektorowi szkoły Panu Zdzisławowi Szmytkowskiemu za otwartość na działania. Mamy nadzieję na realizację kolejnych tego typu przedsięwzięć już za rok, a może nawet wcześniej, bo zimą podczas obozu zimowego.

Tekst i foto ZSP nr 4 – kierownik obozu – B. Siwek