,,Odkrywamy tajemnice z kosmosu’’ w grupie Delfinki.

Kosmos – pojęcie, które wzbudza wielką chęć odkrywania, poznawania niezliczonych tajemnic. Ciekawość poznawczo-badawcza stanowi podstawę do eksploracji świata, w którym żyjemy, a jeszcze bardziej do zgłębiania tajemnic kosmosu, którego cząstką jest planeta Ziemia. Obszar ten jest tajemnicą i zagadką stale odkrywaną i poznawaną. Właśnie kosmos stanowił przestrzeń działań badawczych, eksperymentów i zabaw na początku lutego wśród dzieci z grupy Delfinki. Dzięki nowoczesnym sprzętom multimedialnym w naszym przedszkolu dzieci mogły poczuć niezapomniane wrażenia sensoryczne oraz aktywnie działać podczas realizacji zajęć. Najbardziej ekscytującym dniem okazał się 02.02.2021 r., kiedy to podczas oglądania prezentacji multimedialnej o naszej galaktyce, Delfinki otrzymały nagranie głosowe adresowane do nich przez astronautę prosto z kosmosu. Astronauta poprosił o wykonanie makiety Układu Słonecznego, która ma zagościć w naszym przedszkolu. Dzięki opowieści ruchowej, wyruszyliśmy w podróż kosmiczną na poszczególne planety. Najpierw wylądowaliśmy na Merkurym, gdzie dzieci przeprowadziły eksperyment ,,Kosmiczny taniec’’. W nagrodę otrzymały modele planet, które umieściły na makiecie.  Następnie, zabawa oddechowa ,,Rakiety’’ przeniosła nas na Marsa, gdzie Delfinki wykonały trudny, ale bardzo interesujący eksperyment ,,Wulkan’’.  Powrót na Ziemię odbył się dzięki zabawie ruchowej ,,Kosmonauta’’. Po wylądowaniu Delfinki stworzyły piękną makietę Układu Słonecznego, którą codziennie bacznie obserwują. W ciągu tygodnia podczas realizacji zajęć dzieci wzbogaciły swoje informacje dotyczące kosmosu, planet, gwiazd. Wykazały się dużą aktywnością w poszukiwaniu wiadomości, eksperymentowaniu, doświadczaniu, zadawaniu pytań. Był to dla nas niesamowity czas!

Weronika Fabek