Otrzęsiny Pierwszaków i Festyn Rodzinny klas 0-3 SP nr 4

We wtorek 24 września 2019 r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Punktualnie o 16.30 rozpoczęły się otrzęsiny. Powitano przybyłych gości – pana Burmistrza Jacka Kowalskiego, Dyrektora szkoły Zdzisława Szmytkowskiego, oraz radną Justynę Paszkiewicz, którzy byli sponsorami kiełbasek i słodyczy.

     Pierwszym punktem uroczystości była część artystyczna – „Otrzęsiny” klas I. Dzieci wykonały taniec z pokazywaniem, odpowiadały na pytania, wykazując się wiedzą na temat naszej szkoły. Również wychowawcy klas I musieli wykazać się zdolnościami kulinarnymi, przyrządzając apetyczną kanapkę dla wybranej osoby ze swojej klasy. To były przepiękne, urozmaicone, wzruszające konkursy. Dzieci znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami. Każdy z uczniów klas I otrzymał słodki upominek, a widzowie nagradzali występy naszych milusińskich ogromnymi brawami.
     Stanowiska z ciastem, popcornem, kiełbaską z grilla były oblegane przez uczniów i ich rodziców. Błękitne niebo, ciepłe promienie jesiennego słońca, delikatny wiatr – te trzy elementy uświetniły naszą imprezę.

     Serdecznie dziękujemy p. Ani Parulskiej i uczniom klas III za przygotowanie festynu. Dziękujemy bardzo naszym wspaniałym Rodzicom za przygotowanie pysznych potraw na stoiska, a wszystkim gościom za świetną zabawę. To był wspaniały czas spędzony w gronie najbliższych.
Tekst i foto ZSP nr 4 – Magdalena Tokarz