“Pasowanie na Przedszkolaka”

“Tanecznym krokiem przywitaliśmy NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW w Bajecznej Krainie w Modlinie Twierdzy”.

Dzień 28 października 2020 r. był dla nowych przedszkolaków nie lada wyzwaniem. Tego dnia miały otrzymać zaszczytny tytuł „ Prawdziwego Przedszkolaka”.       Jednak, aby wejść w poczet przedszkolaków Publicznego Przedszkola nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 dzieci musiały wykazać się zdolnościami tanecznymi. Jak się później okazało nie miały z tym zadaniem żadnych problemów, bowiem każda grupa zaprezentowała się w jednym
z pokazowych tańców. Nasze występy mogli podziwiać zaproszeni goście, wśród których byli Pan Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4 Zdzisław Szmytkowski, Pani Wicedyrektor Irena Wiśniewska oraz Przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Magdalena Piotrowska, Pani Marta Miernik oraz Pani Dorota Sobolewska. Część artystyczną rozpoczęły najstarsze przedszkolaki z grupy „Delfinki”, które w bajkowy sposób pokazały krótką historyjkę powitania nowych przedszkolaków. Uroczystość obfitowała w różnorodne kolorowe układy taneczne. Najmłodsi wśród nas zaprezentowali się w rytmicznych krokach do piosenki ”Witaj przedszkole”. Następnie zaprezentowały się „Motylki” w tańcu z barwnymi chustkami. Po nich na scenę wkroczyły „Żabki” prezentując skoczne figury taneczne, które zachęcały do spontanicznych oklasków.  Dziewczynki w pięknych balowych sukniach oraz eleganccy chłopcy z grupy „Pszczółki” zaprezentowali zgromadzonej publiczności efektowne figury walc. Na chwilę sala przedszkolna zamieniła się w salę balową na której wirowały taneczne pary. Jednak na tym nie skończyły się występy naszych podopiecznych. Do żywiołowej zabawy zaprosiły nas „Tygryski”. Skoczna melodia oraz uśmiechnięte buzie dzieci zachęcały do tanecznych ruchów. Zachwytu i podziwu nie było końca. Klamrą zamykającą całą uroczystość był moment PASOWANIA. Starsze przedszkolaki, w imieniu młodszych kolegów, zaprosiły pana Dyrektora do bardzo ważnego zadania jakim jest PASOWANIE.  Z duma i radością na twarzy przedszkolaki w granatowych biretach, stawały przed Dyrektorem, który z pomocą magicznej kredki dokonał ceremonii pasowania. Każdy nowy przedszkolak otrzymał z rąk Pani Wicedyrektor Ireny Wiśniewskiej, medal „Prawdziwego Przedszkolaka” oraz upominek w postaci książeczki, które wręczyła Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Magdalena Piotrowska. Czas spędzony na wspólnej zabawie wśród kolegów i koleżanek upłynął przyjemnie i szybko.