Pierwszy Dzień Wiosny w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

„ Przyszła do nas Pani Wiosna cała w sukni z kwiatów,
Uśmiechnięta i radosna wśród lecących ptaków…”

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem. Zmiany, które zachodzą  w przyrodzie dostarczają nam  bardzo wiele radości. Świat pięknie się zieleni, pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, słychać piękny śpiew ptaków. Słoneczko coraz mocniej przygrzewa, a budząca się do życia przyroda dostarcza nam pozytywnej energii. 
Przedszkolaki wraz z naszymi milusińskimi przywitały Panią Wiosnę wśród wesołej muzyki, tańców oraz piosenek. Aby podkreślić charakter tego wyjątkowego dnia chłopcy przyszli do żłobka ubrani a zielono, zaś dziewczynki miały na sobie piękne sukienki w kwieciste wzory. Wszyscy żłobkowicze wraz ze swoimi opiekunkami oraz dostojną „Marzanną” spacerowały szukając pierwszych zwiastunów wiosny.
Nasze maluchy z wielką radością, poprzez spalenie „Marzanny”, pożegnały się z zimą i prosiły,  aby Pani Wiosna została z nimi na dłużej.