Powitanie Jesieni 2021r.

“Powitanie Jesieni w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim”

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, stwarzająca mnóstwo okazji do poznania otaczającego świata. Dlatego 23 września nasi żłobkowicze, korzystając z pięknej jesiennej pogody wybrały się na spacer do przedszkolnego ogrodu, w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów.

W trakcie spaceru dzieci obserwowały zmiany jakie zachodzą jesienią w przyrodzie, poznawały nazwy jesiennych owoców drzew min. kasztanów, jarzębiny i żołędzi. Pani Jesień przygotowała dla dzieci wiele zabaw, przyniosła kosz pełen darów, które dzieci doskonale znają i potrafią nazwać. Po powrocie do żłobka dzieci umieściły jesienne skarby w kąciku przyrody. Zebrane przez dzieci jesienne owoce, na pewno zostaną wykorzystane podczas jesiennych prac plastycznych.

Mimo, że dzisiaj był pierwszy dzień jesieni to za oknem nadal pogoda jest piękna i słoneczna i sprzyja jesiennym szaleństwom w ogrodzie.

Tekst; Marzena Bojar

Zdjęcia; E.Boczek

„Powitanie Pani Jesieni przez maluszków z Miejskiego Żłobka nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim”

W dniu 23.09.2020 r. dzieci ze żłobka witały Panią Jesień. Opiekunki opowiadały dzieciom o jesieni , jej barwach i skarbach oraz czytały wierszyki i śpiewały piosenki, których pojawiła się , oczywiście Pani Jesień.

Milusińskie przywitały uśmiechem i brawami Panią Jesień, która ich odwiedziła piosenką ’‘Idzie lasem Pani Jesień”.

Piękna Pani Jesień przyniosła ze sobą gamę kolorów i ciekawych skarbów takich jak kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liscie. Wprowadziła dzieci do wspólnej zabawy w promieniach jesiennego słońca na placu zabaw, rozrzucała liście, które dzieci łapały ze śmiechem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnego poszukiwania kasztanów, które ktoś schował Pani Jesieni. Wzięły udział w konkursie „ Zbierania Lisci”. Wspólna zabawa muzyczna maluszki i Pani Jesieni odbyła się przy jesiennych piosenkach, były wygibasy , koło i pociąg.

W nagrodę za wspaniałą, wspólną zabawę Pani Jesień rozdała wszystkim dzieciom odznaki przyjaciela Jesieni,zostawiła w każdej sali prezenty- piekne liście, kasztany i jarzębinę.

Zabawa kolorowymi liśćmi i innymi darami jesieni cieszy się wielką popularnością wśród naszych milusińskich i jeszcze nie raz pewno usłyszą piosenki i wiersz o jesieni.

Spotkanie z Panią Jesień okazało się wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Tekst: Rusin Dorota

Zdjęcia: Rutkowska Blanka