Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim

POWITANIE JESIENI

„Powitanie Pani Jesieni przez maluszków z Miejskiego Żłobka nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim”

W dniu 23.09.2020 r. dzieci ze żłobka witały Panią Jesień. Opiekunki opowiadały dzieciom o jesieni , jej barwach i skarbach oraz czytały wierszyki i śpiewały piosenki, których pojawiła się , oczywiście Pani Jesień.

Milusińskie przywitały uśmiechem i brawami Panią Jesień, która ich odwiedziła piosenką ’‘Idzie lasem Pani Jesień”.

Piękna Pani Jesień przyniosła ze sobą gamę kolorów i ciekawych skarbów takich jak kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liscie. Wprowadziła dzieci do wspólnej zabawy w promieniach jesiennego słońca na placu zabaw, rozrzucała liście, które dzieci łapały ze śmiechem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnego poszukiwania kasztanów, które ktoś schował Pani Jesieni. Wzięły udział w konkursie „ Zbierania Lisci”. Wspólna zabawa muzyczna maluszki i Pani Jesieni odbyła się przy jesiennych piosenkach, były wygibasy , koło i pociąg.

W nagrodę za wspaniałą, wspólną zabawę Pani Jesień rozdała wszystkim dzieciom odznaki przyjaciela Jesieni,zostawiła w każdej sali prezenty- piekne liście, kasztany i jarzębinę.

Zabawa kolorowymi liśćmi i innymi darami jesieni cieszy się wielką popularnością wśród naszych milusińskich i jeszcze nie raz pewno usłyszą piosenki i wiersz o jesieni.

Spotkanie z Panią Jesień okazało się wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Tekst: Rusin Dorota

Zdjęcia: Rutkowska Blanka