Pierwszy Dzień Wiosny w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

21 marca Miejski Żłobek nr 1 z radością świętował Powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Świętowanie wiosny rozpoczęło się od przedstawienia przygotowanego przez dzieci z naszego przedszkola, na które zostali zaproszeni nasi milusińscy. Przedszkolaki wśród wesołej muzyki, piosenek i przepięknej dekoracji żegnały Panią Zimę i witały Wiosnę. Następnie nasi mali badacze wyruszyli na spacer wraz z Marzanną do ogrodu, aby odnaleźć w nim pierwsze zwiastuny wiosny. Dzieci powróciły do żłobka radosne, gdzie również czekała na nie kolejna zabawa niespodzianka – odnajdywanie ukrytych śladów wiosny w swoich salach. Maluchy również chętnie uczestniczyły we wspólnym sianiu rzeżuchy. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i wkrótce pozwoli zakwitnąć kwiatom, oraz zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Dzieci z Miejskiego Żłobka nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim witają Wiosnę.

19 marca głośnymi brawami, radosnymi piosenkami i wspólnym tańcem przywitaliśmy kolorową porę roku – wiosnę. Oczywiście nie zapomnieliśmy przy tym o uroczystym pożegnaniu srogiej zimy, której symbolem jest marzanna. Rozstanie z zimą odbyło się w naszym ogrodzie zabaw, gdzie wspólnie podczas palenia marzanny zaśpiewaliśmy piosenkę ” Marzanno, marzanno Ty zimowa Panno, Ciebie żegnamy Wiosnę powitamy!”. Mamy nadzieje, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i wkrótce pozwoli zakwitnąć kwiatom oraz zazieleni łąki, drzewa i trawy.