PRIMA APRILIS – dzień bez plecaka. Światowy “Dzień świadomości autyzmu”.

W dniu 01.04.2022 z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole, aż trzy wydarzenia: Prima Aprilis – dzień żartów, „Dzień bez plecaka” oraz solidaryzowaliśmy się z osobami autystycznymi poprzez ubiór w kolorze niebieskim z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na  2 kwietnia. Klasa 5b ponadto nakręciła tematyczny film o autyźmie i przekazała szczególne pozdrowienia dla zaprzyjaźnionej szkoły – Zespołu Placówek Edukacyjnych w Nowym Dworze Mazowieckim, której to najbardziej bliski jest ów temat w związku z obecnością tam osób różnych od nas, lecz równie ważnych z wielorakimi problemami, jednak chcących jak wszyscy inni śmiać się i cieszyć z życia. Wielkie podziękowania za symboliczny gest dla kl. 5b !
Ogromną dawkę  emocji w tym dniu przysporzył uczniom „Dzień bez plecaka”, topowa, modna akcja wielokrotnie w ostatnim czasie inicjowana w wielu szkołach, polegająca na spakowaniu swoich książek, zeszytów i innych przyborów szkolnych do czegokolwiek tylko nie do standardowo noszonego plecaka. Akcji przyświeca myśl „im wymyślniej, kreatywniej, tym lepiej”. I rzeczywiście uczniowie wykazali się oryginalnymi pomysłami, które bardzo często wywoływały uśmiech i radość na twarzach innych. Było żartobliwie i wesoło przez co na korytarze szkolne nabrały niecodziennego charakteru.

Tekst i foto ZSP nr 4 – opiekun SU – mgr B. Siwek