Przedstawienie “Wybierz numer 112” w wykonaniu Teatru Gargulec w przedszkolu.

W dniu 22.02.2021 r. nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził Teatr Gargulec z przedstawieniem, pt. „Wybierz numer 112”. Spektakl pozwolił dzieciom na zapamiętanie i zrozumienie, do czego służy numer 112. Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwoliła naszym przedszkolakom się nudzić. Główni bohaterowie lekarz, policjant i strażak oraz koleżanka Ania, wprowadzili widzów w sytuacje, które wymagały użycia telefonu alarmowego. W charakterystyczny oraz żartobliwy sposób pokazali, kiedy i dlaczego należy dzwonić po pomoc, dzięki czemu przekaz był bardzo sugestywny dla najmłodszej widowni. Niesforny, ognisty chochlik sprawcą wszystkich sytuacji kryzysowych tj. pożar, kradzież czy też problemów zdrowotnych.  Za sprawą jego figli, przedszkolaki interaktywnie uczestniczyły w przedstawieniu poprzez samodzielne wybieranie numeru alarmowego na dużym aparacie telefonicznym oraz odgrywanie roli świadka zdarzenia, który relacjonował policjantowi sytuację, w której nastąpiło zgłoszenie. Dodatkową atrakcją spektaklu była hip-hopowa piosenka, której powtarzający się refren „Wybierz numer 112” ułatwił jego zapamiętanie. Przedstawienie obfitowało również w wiele piosenek nawiązujących do sytuacji, które mogą się przydarzyć każdemu z nas. Efekty dźwiękowe oraz stroje aktorów stanowiły dodatkowy atut spektaklu, który naszym przedszkolakom przekazał wiele walorów edukacyjnych dotyczących dbania o własne bezpieczeństwo. Wszystkie przedszkolaki zapamiętały numer 112.