Przedszkolaki pożegnały Panią Lato i przywitały Panią Jesień.

W czwartkowe popołudnie 22 września dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Modlinie Twierdzy uroczyście pożegnały lato i powitały jesień. Nadejście jesieni, kolejnej pory roku, było doskonałą okazją do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci, ich rodziny, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście zebrali się, aby uroczyście pożegnać lato. Wśród przybyłych gości był burmistrz miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pan Jacek Kowalski, przewodniczący Rady Powiatu Pan Zdzisław Szmytkowski, Dyrektor Pani Emilia Napiórkowska, radna miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pani Justyna Paszkiewicz, wicedyrektor Pani Irena Wiśniewska oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zabawa rozpoczęła się występem artystycznym dzieci. Atmosfera spotkania była radosna, a pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Były tańce, pląsy i miłe wspomnienia. Bogato zastawione stoły umilały wspólnie spędzony czas. Rodzice mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu, a ciepłe promienie słońca sprzyjały wspólnej zabawie. W rytmie rozbrzmiewającej muzyki dzieci świetnie się bawiły na przedszkolnym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik fotograficzny „Dary Jesieni”, w którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie wśród wspaniałych okazów jesiennej przyrody. Najmłodsi uczestnicy z zachwytem oglądali pokaz dużych tęczowych baniek mydlanych, a chętni mogli spróbować swoich sił w tej niełatwej sztuce. Dzieci zachwycone były zabawami na trampolinie, gdzie mogły zaprezentować swoje umiejętności akrobatyczne. Kolejną, bardzo lubianą atrakcją był kącik malowania twarzy. Cieszył się on dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony dzieci, ale również rodziców. Zaangażowane panie oraz chętni rodzice malowali twarze swoim pociechom, co dostarczyło wszystkim dużo śmiechu i radości. Uczestnicy mieli okazję spróbować wielu smakołyków ze słodko – owocowego menu. O apetyt gości zadbano serwując kiełbaski z grilla oraz pieczone ziemniaki. Atrakcją kulinarną dla najmłodszych była wata cukrowa i popcorn. Piknik rodzinny był dla wszystkich czasem wspaniałej wspólnej zabawy. Rodzice pokazali, że potrafią się świetnie bawić ze swoimi dziećmi, zaś dzieci miały szansę lepiej się poznać i zintegrować. DRODZY RODZICE! Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą zabawę.

Tekst: mgr M. Zakrzewska
Zdjęcia: mgr M. Jurkiewicz – Łukasz