Przedszkolaki świętują Dzień Ziemi.

21 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Ziemi. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić naszą planetę – ZIEMIĘ! Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego wybraliśmy się w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wiedzą już o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem. Musimy, więc o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki również pokazały, że potrafią dbać o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. W tym dniu wszystkie dzieci zasadziły roślinki i posiały nasiona w ogródku przedszkolnym.