Przedszkolaki w stadninie koni.

Nie ma lepszego sposobu, aby pielęgnować ciekawość i kreatywność dziecka niż poprzez pobyt na świeżym powietrzu. W świecie przyrody dzieci uruchamiają wyobraźnię, wizualizują i tworzą obrazy. Natura potrafi być tajemnicza i interesująca, co otwiera dziecięcą fantazję. Spędzanie czasu na łonie przyrody, słuchanie śpiewu ptaków i szumu drzew oraz obserwacja leniwie przesuwających się po niebie chmur, kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem. Okazję do takiego kontaktu miały dzieci z naszego przedszkola. W dniach 20 i 21 kwietnia podczas wycieczki do „Stajni na Kępie” w Skierdach. Przedszkolaki poznały podstawowe zasady jazdy konnej oraz zostały im przybliżone najistotniejsze cechy wspaniałych zwierząt, jakimi są konie. Pierwsza wiosenna wyprawa autokarowa dostarczyła naszym podopiecznym wiele wrażeń. Po przybyciu na miejsce dzieci wcieliły się w detektywów poszukujących zaginionego sprzętu jeździeckiego. Gra była świetną okazją do zdobycia cennych informacji na temat wyposażenia konia oraz opieki nad tymi niezwykłymi zwierzętami. Po zabawach na świeżym powietrzu przedszkolaki miały możliwość nakarmienia konia słodką marchewką oraz poznawanie stajni. Dla większości dzieci był to pierwszy bezpośredni kontakt z tym zwierzęciem. Dzieci dowiedziały się, co jedzą konie, gdzie śpią. Nasi podopieczni okazali się również wspaniałymi artystami. Wyczarowały za pomocą farb i kolorowej bibuły magiczne konie. Naszym malarzom ta misja poszła wyśmienicie. Spod pędzli wyszły zaczarowane koniki, które można podziwiać w naszym przedszkolu. Pełna emocji i wspaniałych wrażeń wycieczka zakończyła się niespodzianką w postaci przejażdżki na koniku pod opieką instruktora. I nawet mało sprzyjająca aura pogodowa nie popsuła nam dobrych humorów. Wycieczka okazała się wspaniałym wydarzeniem w ich przedszkolnej przygodzie. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy interaktywny kontakt z przyrodą na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

Tekst: M. Jurkiewicz – Łukasz
Zdjęcia : K. Kuczkowska, M. Trzaska