Przedszkolaki witają wiosnę.

Dnia 21 marca 2023 r. przedszkolaki bardzo uroczyście powitały nadejście wiosny. To był wyjątkowy dzień. W przedszkolu królował kolor zielony, w salach zagościły wiosenne dekoracje, na talerzach pojawiły się potrawy w kolorach zielonych.

Wszystkie grupy zgromadziły się w dużej sali i z wielką niecierpliwością oczekiwały na Panią Wiosnę…. W końcu się pojawiła, wróciła z dalekich krajów w pełnej krasie. W rytmie wiosennej piosenki sunęła w długiej sukni, z wiankiem na głowie, z bukietem wiosennych kwiatów. Dzieci były oczarowane jej widokiem. Powitały ją okrzykiem i piosenką ,,Powitanie wiosny” . Wiosna tym razem postawiła warunek że  zostanie z dziećmi na dłużej jeśli wykonają zadania , które dla nich przygotowała. Przedszkolaki musiały się wykazać swoimi umiejętnościami. Śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych, tańczyły, uczyły się wiosennych pląsów.

Jednak, aby zima nie wróciła przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przygotowały  ekologiczne Marzanny z materiałów wtórnych. Ze śpiewem na ustach, w rytmie instrumentów perkusyjnych, z Marzannami na czele ruszyły barwnym korowodem wokół przedszkola, skandując hasła: ,,Precz zimo zła….”, ,,Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…”. Zwieńczeniem całej uroczystości było spalenie ekologicznych kukiełek z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna przybyła. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Naszą uroczystość możemy uznać za udaną. To był naprawdę wspaniały dzień – szkoda, że następny dopiero za rok!