Przedszkolaki z Modlina Twierdzy „Razem na Święta”.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Wszyscy starają się być dla siebie uprzejmi, mili, życzliwi. To również odpowiedni czas, by zwrócić uwagę na osoby starsze, chore i samotne. To chwila, by nieść pomoc i wsparcie ludziom potrzebującym, a przede wszystkim sprawiać innym radość. W związku z tym kolejny już raz MEN zaprosiło placówki oświatowe do udziału w akcji „Razem na Święta”. Publiczne Przedszkole nr 4  z Modlina Twierdzy odpowiedziało na apel i bardzo aktywnie włączyło się w tę akcję. Dzieci z poszczególnych grup w ramach zajęć dydaktycznych wykonały różnorodne ozdoby świąteczne, którymi obdarowały swoje rodziny. Grupa „Tygrysów” stworzyła zabawne skrzaty ze skarpet, grupa „Żabek” wyczarowała kolorowe stroiki, grupa „Motylków” pochwaliła się ozdobami z masy porcelanowej, grupa „Delfinów” oczarowała wszystkich ażurowymi bombkami, a grupa „Pszczółek” postawiła na oryginalne kule śnieżne. Przedszkolaki wraz z wychowawcami grup pomyślały nie tylko o swoich rodzinach. Pragnęły sprawić radość osobom zaprzyjaźnionym z placówką. Wykonane samodzielnie kartki z życzeniami świątecznymi ofiarowały: Pracownikom Urzędu Miasta, pracownikom Biblioteki Publicznej,  pracownikom wszystkich nowodworskich przedszkoli, duszpasterzom z Parafii w Modlinie Twierdzy. Dzieci nie zapomniały o osobach starszych i samotnych. Przekazały seniorom z domu opieki w Wojszczycach samodzielnie upieczone ciasteczka oraz kartki świąteczne z życzeniami, które wywołały uśmiechy na ich twarzach. Pracownicy przedszkola ofiarowali również swą pomoc rodzinie potrzebującej. Zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy m.in. odzieży, zabawek, obuwia. Angażowanie dzieci w akcję „Razem na Święta” niesie wiele wychowawczych aspektów. Umacnia więzi międzypokoleniowe, kształtuje poczucie odpowiedzialności za drugą osobę, uwrażliwia dzieci na krzywdę ludzką. Dzięki takim działaniom Święta Bożego Narodzenia mogą stać się jeszcze piękniejsze!

Tekst:Maria Marciniak

Tygryski-święta

MOTYLKI

Przygotowania-do-Świąt