Pszczółki z “wizytą w karmniku”.

Dzieci z grupy Pszczółki na zajęciach rozmawiały na temat ptaków zimujących w Polsce. Przedszkolaki poznały nazwy, wygląd, barwy upierzenia ptaków. Zima niestety jest dla większości ptaków pozostających u nas bardzo ciężkim okresem. Im niższa temperatura i obfitsza pokrywa śnieżna, tym ciężej jest im samodzielnie znaleźć  pożywienie. Dlatego przedszkolaki wiedzą jak pomóc tym małym stworzeniom przetrwać ten trudny dla nich czas. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać. Przedszkolaki na zajęciach poszerzyły wiedzę, że do  karmienia ptaków używamy tylko naturalnych produktów – nie przetworzonych przez człowieka! W sklepach bez trudu zdobędziemy kasze, zboża, płatki owsiane, ziarna słonecznika, konopi, dyni, orzechy, suszone owoce oraz gotowe mieszanki nasion dla dzikich ptaków. Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule. Dzieci oglądały wszystkie zgromadzone w kąciku pokarmy. Podczas pobytu w ogrodzie rozwiesiły wypełnione pokarmem karmniki oraz ” zimowe kule” a także zawiesiły słoninę. Przedszkolaki obiecały, że będą codziennie odwiedzać ptasią stołówkę i uzupełniać pożywienie. Podczas zabawy rozpoznawały nazwy globalne ptaków zimujących w Polsce, bez trudu wskazały te które mieszkają w kraju przez cały rok, oraz te które na ten okres specjalnie do nas przylatują. W trakcie zajęć obejrzały teatr pacynek w wykonaniu nauczyciela . W przedstawieniu zaprezentowano najczęściej spotykane ptaki w okresie zimowym. Dzięki wykorzystaniu tablicy multimedialnej dzieci w uatrakcyjniony sposób przyporządkowywały nazwy części ciała ptaka do ich nazw globalnych.  W celu utrwalenia zajęć ,,Pszczółki” rozegrały turniej kodowania z użyciem przedszkolnego robota Super Doc. Podczas zajęć dzieci słuchały muzyki, która inspirowała je do zabaw ruchowych. Ptaki zimujące w okolicy przedszkola często odwiedzają pielęgnowane przez ,, Pszczółki” karmniki, w których mogą znaleźć różnorodne przysmaki.