“PYSZNE LODY DLA OCHŁODY” – wyjście przedszkolaków do cukierni „Szarow”.

Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej “NDM-Szkoła z Sercem” którego celem było propagowanie dobrych zachowań związanych z ochroną środowiska i segregacja odpadów. Najważniejszym jednak celem było wsparcie młodego mieszkańca w leczeniu i rehabilitacji po przebytym udarze. W ramach nagrody grupa ,,Delfinki”, która zajęła II miejsce w konkursie oraz dzieci z grup ,,Pszczółki”, które zajęły III miejsce  w zbiórce nakrętek zostały zaproszone do cukierni „Szarow” na słodki poczęstunek. Sponsorem nagrody był Przewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego pan Zdzisław Szmytkowski. Nagroda została sfinalizowana 23 czerwca, był to dzień pełen wrażeń dla małych przedszkolaków. Dzieci wraz z wychowawczyniami  i panią wicedyrektor Ireną Wiśniewską, wybrały się do cukierni na słodkie lody. Ta zimna i jakże słodka niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Wyjście do cukierni dla małych smakoszy nie było tylko słodką niespodzianką, ale także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Tekst: Magdalena Jurkiewicz- Łukasz, zdjęcia mgr Anna Dębek