„Razem na Święta” – trzecia edycja akcji MEN.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i oprócz prezentów, które ktoś kupuje i jakie dostajemy, ważne jest, żeby pomagać innym, bo pomoc czyni święta magicznymi… Dlatego też, nasza szkoła w Modlinie Twierdzy dołączyła do akcji „Razem na Święta”.

Celem inicjatywy było zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Wiele osób, szczególnie w tym okresie czeka na nasze wsparcie i gesty życzliwości.

W ramach akcji uczniowie klas 1 -3 przygotowali przepiękne kartki świąteczne. Do akcji dołączyły również dzieci z oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej, które swoje własnoręcznie wykonane kartki świąteczne
z życzeniami przekazały swoim sąsiadom ( poprzez wrzucenie ich do skrzynek pocztowych).

Karty świąteczne wraz z życzeniami zostały przesłane dla naszych Rodaków na Kresach, do Szpitala Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim, Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym oraz do Domu Seniora „Betania” w Stanisławowie.

Dzieci, które wykonały kartki świąteczne po powrocie do szkoły otrzymają upominki ufundowane przez dyrektora szkoły Pana Zdzisława Szmytkowskiego.

Mamy nadzieję, że nasze kartki spowodują, że uśmiech na twarzach naszych obdarowanych będzie jeszcze większy.

Tekst i foto ZSP 4 – Anna Fajdek, Klaudia Kubiak