Rozstrzygnięcie konkursu „Jesienne kapelusze” w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Twierdzy Modlin.

Jesień to niezwykle barwna pora roku. Czas zbiorów i powolnych przygotowań na nadejście zimy. To także czas, kiedy otaczająca nas przyroda pokazuje swoje kolorowe oblicze, a ciepłe i słoneczne dni zachęcają do spacerów i podziwiania uroków jesiennego krajobrazu. By na dłużej zatrzymać i móc podziwiać tą niepowtarzalną atmosferę jesieni, nasze przedszkole zorganizowało konkurs pt. ”Jesienne kapelusze”. Jego celem było rozbudzenie wyobraźni i kreatywności u dzieci oraz promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować kapelusz w formie przestrzennej z materiałów przyrodniczych związanych z aktualną porą roku. Wyniki pracy rodziców i dzieci przeszły najśmielsze oczekiwania. Jury nie miało łatwego zadania w wyborze laureatów I, II i III miejsca, ponieważ konkursowe kapelusze były piękne, oryginalne i pomysłowe. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły małych uczestników i ich rodziców. Po długich naradach jury wyłoniło zwycięzców. Mali triumfatorzy otrzymali nagrody – niespodzianki ufundowane przez Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Subsidium”. Na podium znaleźli się:

I miejsce – Kornelia Szczygieł
II miejsce – Igor Nurzyński
III miejsce – Pola Myśliwiec.

Przewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego, pan Zdzisław Szmytkowski, ufundował i wręczył nagrody rodzicom laureatów za motywowanie swoich dzieci do działania. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i dyplomy za zaangażowanie oraz czas poświęcony na przygotowanie pięknych kapeluszy. Prezentacja wykonanych prac i wręczenie nagród odbyła się podczas uroczystości “Pasowanie na Przedszkolaka”. Wszystkie jesienne kapelusze można podziwiać w budynku przedszkola, które stanowią przepiękną ekspozycję i dekorację naszej placówki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie za zaangażowanie i pomysłowość. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

Tekst: E. Szczygieł
Zdjęcia: nauczyciele PP4