“Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego na projekt pisanki wielkanocnej w stylu ludowym.”

W naszej świetlicy dla klas 1 i 2 odbył się wielkanocny konkurs plastyczny na projekt pisanki w stylu ludowym. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy na temat polskich tradycji ludowych. Podczas zajęć świetlicowych dzieci dowiedziały się, jak wyglądają pisanki wywodzące się z różnych regionów naszego kraju oraz jakie motywy są w nich wykorzystywane. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do konkursu i z dużym entuzjazmem zabrały się do pracy. Pisanki wykonywane były podczas zajęć świetlicowych, lecz była także możliwość przygotowania prac w domu. Otrzymaliśmy aż 30 pięknych prac, z których w naszej świetlicy powstała ciesząca się dużym zainteresowaniem wspaniała wystawa. Wybór konkursowy był bardzo trudny, ponieważ wszystkie pisanki okazały się wyjątkowe, a uczestnicy włożyli dużo wysiłku w ich przygotowanie. Ocenie podlegały m.in. zgodność z tematem oraz samodzielność wykonania.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Maya Miernik z klasy 1b,

2 miejsce egzekwo – Wiktoria Sosnowska z klasy 2b i Martynka Pracka z klasy 2b,

3 miejsce egzekwo – Leon Swatek z klasy 1a i Pola Grzybowska z klasy 2b.

Wyróżnienia otrzymali Jaś Ogonek z klasy 2b, Kamila Karcz z klasy 2b, Nikola Komornicka z klasy 2b, Antosia Brańska z klasy 2b, Volovnik Eliza z klasy 1a, oraz Kalina Walczak-Chyła z klasy 2a.

Dziękujemy naszym podopiecznym za tak liczny udział w konkursie i życzymy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom ZDROWYCH, WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Tekst i foto ZSP nr 4 – Izabela Szeliga