Savoir vivre, czyli kulturalnie przy stole.

Savoir vivre, czyli kulturalnie przy stole.

            W dniach 10.-12.01.2023 klasy ósme Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4
w Nowym Dworze Mazowieckim wraz ze swoimi Wychowawcami ( R. Sawicką-Turek – VIIIa, Bożeną Nalewajk – VIII b , Agnieszką Biegaj – VIIIc) odwiedziły Restaurację “Modelina” w Modlinie Twierdzy. Celem spotkania było nie tylko spożycie potraw, ale przede wszystkim zdobycie jak najobszerniejszej wiedzy teoretyczno-praktycznej
o kulturze spożywania posiłków i zachowania się przy stole.

            Gdzie serwetka? Czy i kiedy rozmawiać głośno przy stole? Było smaczne – prosić o dokładkę? Kiedy reklamować posiłek? Dlaczego tyle tych naczyń
i sztućców? Te i inne wątpliwości udało nam się rozwikłać  dzięki wizycie
w Restauracji Modelina w Modlinie Twierdzy.

            W drugiej części spotkania skupiliśmy się na spożyciu dwudaniowego obiadu – czyli praktycznym zastosowaniu teorii w praktyce. Potrawy bardzo smakowały, atmosfera przy kominku, wśród miłego personelu, z kolegami i koleżankami z klasy – to właśnie wartościowa dawka radości i optymizmu w szary, pochmurny styczniowy dzień.

            Klasy ósme pokazały wysoką kulturę zachowania się przy stole – to zgodna opinia wychowawców i Zespołu Restauracji Modelina. Wyk. Bożena Nalewajk