Śladami historii z klasą 5b.

W dniu 20.06.2022 klasa 5b z wychowawcą p. B. Siwek uczestniczyła w zwiedzaniu naszego rodzinnego Modlina Twierdzy. Pod opieką przewodnika p. Krzysztofa Kurzyńskiego zwiedziliśmy interaktywne Muzeum Prochownia – Centrum Edukacji Historycznej  Prochownia 197 mieszczące pamiątki z okresu II RP, eksponaty, mundury, odznaczenia, broń oraz  retro – fotobudkę, wirtualną strzelnicę, które zrobiły na nas duże wrażenie, zwłaszcza, że wiele rzeczy można było dotknąć, poczuć a nawet usłyszeć.

W dalszej części udaliśmy się w stronę koszarów wojskowych, przeszliśmy część ich korytarzy i pomieszczeń, aż w końcu  dotarliśmy do Wieży „Czerwonej” zwanej też „Tatarską” skąd podziwialiśmy przepiękną okolicę i panoramę naszego miasta, najpierw z tarasu górnego usytuowanego na wysokości 29 m, a potem dolnego – 18 m.

Mamy nadzieję jeszcze nie raz powrócić w te tak bliskie, a zarazem nieznane i tajemnicze dla nas miejsca naszej najbliższej, historią wypełnionej okolicy.

Tekst i foto ZSP nr 4 – B. Siwek