Ślubowanie klas I – 22 października 2021.

W dniu 22 października 2021 roku miała miejsce w naszej szkole wspaniała uroczystość, jaką było ślubowanie klas I. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego wydarzenie miało bardzo podniosły charakter. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Trześniewska i ksiądz kanonik Janusz Nawrocki – proboszcz parafii św. Barbary w Modlinie Twierdzy.
Dzieci z klasy IA oraz IB stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały swoje umiejętności udowadniając przed publicznością, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny oparty na śpiewie, tańcu oraz recytacji wierszy.

Uczniowie ubrani w galowe stroje niecierpliwie czekali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Przedtem jednak wszyscy razem odśpiewali hymn i złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Wicedyrektor Ewa Rudnicka dokonała ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego pierwszaka dużym ołówkiem. Na ich twarzach łatwo było dostrzec przejęcie i ogromne emocje.

Nie mogło zabraknąć prezentów. Uczniowie otrzymali je od dyrektora Zespołu – pana Zdzisława Szmytkowskiego i Rady Rodziców. Uczniowie klas drugich obdarowali swoich młodszych kolegów własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek. Oby służyły naszym nowym uczniom w nauce w nadchodzącym roku szkolnym!

Tekst i foto ZSP nr 4 – mgr Klaudia Kubiak