„Śmieciuch na wagę złota” – przestawienie teatrzyku Gargulec.

Jak ważne jest dbanie o planetę pokazuje naszym przedszkolakom teatr Gargulec, który odwiedził nasze przedszkole 19 listopada, w przedstawieniu pod intrygującym tytułem „Śmieciuch na wagę złota”. Podczas spektaklu najmłodsi dowiadują się, dlaczego segregacja odpadów i recykling jest ważne dla środowiska. Główny bohater, mały Jaś, uczy się zasad dbania o planetę od nietypowych gości jakimi są Pan Butelka oraz Zając.
Natomiast przewodnikiem po świecie zasad dbania o planetę jest niezawodna Pani Góra Odpadów Biodegradowalnych, która uczy nasze przedszkolaki jak również Małego Jasia, nowych haseł ekologicznych tj: kompost, recykling czy odpady biodegradowalne. Najmłodsi od teraz wiedzą, że ze starych tektur można stworzyć nowe książki i atlasy, zaś zużyte plastikowe czy szklane butelki stanowią tworzywo dla nowych produktów ze szkła czy tworzyw sztucznych. Zarówno Zając, który jest wysłannikiem lasu, jak również Pan Butelka stworzony z recyklingu, w muzyczny sposób przekazali widowni wartości proekologiczne. Morałem przedstawienia niech zostaną słowa piosenki „Tak jak w przyrodzie od pąka do kwiatu, wszystko zaczyna się od granulatu…”, tak od najmłodszych lat dbajmy o zasoby przyrodnicze naszej planety. Teatr Gargulec przedstawił trudny temat, jakim jest segregacja i recykling, zaskakująco i z humorem. A to wszystko dla dobra naszej planety.  

Tekst, zdjęcia: K. Kuczkowska