Smok Wawelski w przedszkolu.

Nie od dziś wiadomo, że bajki i bajeczki są nieodłącznym elementem dziecięcego świata. Jak cudownie jest słuchać opowiadać płynących z kolorowych książeczek, a jeszcze ciekawiej oglądać je na scenie. Tym razem nasze przedszkole 7 marca odwiedził Teatr Gargulec z przedstawieniem pt. ,,Nowe przygody Smoka Wawelskiego – czyli Wisłą przez Polskę”. Bardzo wesoły spektakl, pozwolił przedszkolakom zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast, leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce, czyli Wisłą. Celem nadrzędnym przedstawienia było w obrazowy sposób przybliżenie dzieciom polskich, znanych legend. Główny bohater, którym okazał się sympatyczny i miły Smok Wawelski udał się w podroż z Krakowa do Gdańska odwiedzając po drodze Puławy, Sandomierz oraz Warszawę. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody naszego bohatera, który spotkał na swojej drodze rycerza – Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę oraz ducha ze starego zamku. W całej tej barwnej historii nie zabrakło oczywiście ponadczasowej muzyki, która wprowadziła widownię w fantastyczny nastrój. Spektakl okazał się doskonałą interaktywną zabawą, w której aktywnie uczestniczyła najmłodsza widownia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

Tekst: M. Jurkiewicz – Łukasz
Foto: K. Kuczkowska