Spotkanie przedszkolaków z Ochotniczą Strażą Pożarną.

Dnia 13 marca 2023 r. Publiczne Przedszkole nr. 4 odwiedzili niecodzienni goście. Dużym, czerwonym samochodem wjechali na teren przedszkolny strażacy z Ochotniczej Straży  Pożarnej, z Nowego Dworu Mazowieckiego. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, pogłębiając swoją wiedzę na temat specyficznej pracy strażaków. Poznały poszczególne elementy munduru strażackiego, wyposażenie samochodu oraz charakterystyczny sprzęt ułatwiający ciężką i niebezpieczną pracę strażaków. Dzieci poznały specyfikę zawodu strażaka, dowiedziały się że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków komunikacyjnych, do zalanych domów, powalonych drzew ,czy pokrzywdzonych zwierząt. Każde dziecko mogło przymierzyć hełm oraz umundurowanie strażackie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie  dzieci wraz z Panią Dyrektor podziękowały strażakom  za ciekawe i edukacyjne spotkanie wręczając pamiątkowy dyplom i bukiet pięknych, kolorowych kwiatów. Były to niezwykłe chwile , które na długo pozostaną w naszej pamięci.