„Spotkanie z bajką” czyli wizyta w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Twierdzy Modlin.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W tym dniu przypominamy sobie bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców tego gatunku, Walta Disney’a. Fantastyczne opowiadania towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselając i bawiąc, ale także przekazując ważne prawdy życiowe. Stanowią nieodłączny element każdej dziecięcej zabawy, na których wzorują się najmłodsi. Każda dziewczynka chciałaby, choć na kilka minut, zamienić się w królewnę, a chłopiec zostać super bohaterem. Na tym polega magia dzieciństwa. Dlatego ten wyjątkowy dzień stał się doskonałą okazją do wzięcia udziału w bajkowym spotkaniu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Twierdzy Modlin. Na wizytę z baśniowymi ulubieńcami wybrały się przedszkolaki z grupy „Żabki” z Publicznego Przedszkola nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4. Podczas tego magicznego spotkania dzieci miały możliwość opowiadania o swoich ulubionych bajkowych postaciach, wyszukania ich wśród licznych książek oraz wykonania kolorowego plakatu swoich ulubieńców. Wizyta była interesująca, gdyż każdy przedszkolak mógł wcielić się w bajkową postać za sprawą kolorowych masek. Podczas spotkania najmłodsi mieli szanse poznać bibliotekę, jako miejsce wiedzy i kultury oraz fascynującej przygody. Przedszkolaki z zachwytem oglądały książeczki. Zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki od bajkowego kolegi „Felka” podczas słuchania opowiadania. Na pożegnanie z radością obiecały, że chętnie wrócą na kolejne spotkanie z bajką.

Tekst: K. Kuczkowska
Zdjęcia: M. Jurkiewicz – Łukasz