Spotkanie z teatrem grupy 0 „a”.

Dnia 26 listopada 2021 r. roku grupa O „a” wybrała się na wycieczkę do teatru Guliwer w Warszawie. Celem wspólnej wyprawy było obejrzenie spektaklu pt. „Śpiąca Królewna”.

Podróż minęła nam bardzo szybko. Po drodze zwiedzaliśmy Warszawę. Zobaczyliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski oraz Stadion Narodowy. Dzieci śpiewały, bawiły się, wszystkim dopisywał dobry humor. Gdy dojechaliśmy na miejsce z wielkim zaciekawieniem zwiedzaliśmy wszelkie zakamarki teatru. Po usłyszeniu pierwszego dzwonka z niecierpliwością zajęliśmy swoje miejsca i z zapartym tchem czekaliśmy na rozpoczęcie spektaklu.

Jakież wielkie zdziwienie namalowało się na naszych twarzach gdy zobaczyliśmy aktorów w przepięknych strojach, którzy w rozśpiewany sposób opowiadali nam o bezgranicznej miłości rodziców do dziecka i próbie jego ochrony przed błędami dorosłości. Rozśpiewane i barwne widowisko miało również drugi przekaz. Opowiadało o tym , jak bardzo zmienił się świat w ciągu stuletniego snu królewny Różyczki oraz jak ważne jest dbanie o naszą planetę, która jest strasznie zanieczyszczona.

Dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl, a ich błyszczące oczy były dowodem na to, że spektakl im się podobał. Podróż powrotna minęła spokojnie, gdyż dzieci z nadmiaru wrażeń smacznie spały w autokarze. Wycieczka klasowa była bardzo udana i sprawiła, że przez kilka następnych dni dzieci opowiadały i rysowały najciekawsze momenty ze spektaklu.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Angelika Dąbrowska