„Świetlica z wizytą w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin”.

      20 kwietnia grupa dzieci z naszej świetlicy wraz z panią wybrała się do pobliskiego Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Pan przewodnik opowiedział nam o najważniejszych faktach historycznych oraz ciekawostkach dotyczących ekspozycji Muzeum, w którego zbiorach zgromadzono wiele oryginalnych przedmiotów z okresu II Wojny światowej, jak i czasów napoleońskich. Wśród nich znajdują się m.in. mundury wojskowe, elementy uzbrojenia, sprzęt wojskowy oraz przedmioty osobiste żołnierzy oraz ludności cywilnej znalezione w Twierdzy Modlin oraz w jej okolicach. Dzieci mogły na własnej skórze poczuć ciężar kul armatnich pochodzących z różnych okresów, a także usiąść na trzyosobowym motocyklu z czasów II wojny światowej.
Zostaliśmy zaproszeni do symulatora bunkra-prochowni, w którym odsłuchaliśmy realistycznych odgłosów bombardowania niemieckich samolotów bombowych Junkersów JU-87. Było to dla wszystkich dzieci bardzo emocjonujące przeżycie.
      Wizyta w miejscowym Muzeum bardzo się nam wszystkim podobała, dlatego zachęcamy do jego zwiedzania i poznawania historii naszego kraju oraz naszej okolicy. Dziękujemy Panu przewodnikowi za miłe przyjęcie naszej grupy.

Tekst i foto ZSP nr 4 – I.Szeliga-Nagiel