Świetlicowe propozycje zabaw i zajęć dla dzieci.

  1. Recykling:

Tekturowe miasto – korzystając z opakowań po różnych produktach, można stworzyć domy, auta – to na co pozwala nam wyobraźnia.

2. Baza:

Domek z krzeseł, koców i poduszek. W świecie, który jest opanowany przez dorosłych, można stworzyć miejsce, do którego dostęp mają tylko dzieci.

3. Kolaż marzeń:

Wycinamy z gazety kolorowe obrazki, następnie przyklejamy je techniką kolażu.

4. Orkiestra:

Wspólne generowanie pomysłów, z czego można zrobić instrumenty np. kij deszczowy (butelka z powrzucanymi do środka ziarenkami ryżu); perkusja (garnki, pokrywki).

5. Domowa ciastolina:

Olej, mąka, woda i barwnik jadalny, sól (ok 1/3 szklanki ) – wszystko mieszamy, rozrabiamy i gotowe .Można dodać też cynamon, tymianek– aby ciastolina miała też zapach, albo brokat i powiedzieć, że to „wróżkowaciastolina” – najlepiej przechowywać w lodówce, czas trwałości ok. 3 dni. Jest to forma kreatywnej zabawy dla dzieci.

6. Wyrazy z wyrazu:

Do zabawy będą potrzebne: kartka papieru długopisy lub pisaki. Jak się bawić?

​Zabawa polega na tworzeniu różnych słów z liter zawartych w wybranym długim wyrazie – im dłuższy wyraz, tym więcej możliwości. Np. prowadzący zabawę podaje słowo: „lokomotywa”. Zadaniem uczestników zabawy jest wypisanie jak najwięcej nowych słów z liter, które wchodzą w skład tego słowa. Przykład: „lok”, „mowa”, „motyl”, „oko”, itd. Kto ułoży najwięcej nowych słów – wygrywa!