Święto Rodziny w Miejskim Żłobku nr 1  w Nowym Dworze Mazowieckim

25 maja był szczególnym dniem w naszym żłobku ze względu na odbywający się tego dnia piknik zorganizowany z okazji Dnia Rodziny. Rodzina która jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę. Była to okazja do spotkania się oraz wspólnego świętowania: Dnia Dziecka, Mamy i Taty. Spotkanie rozpoczęło się wspaniałym występem przedszkolaków. Dzieci zarecytowały wiersze, pięknie zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Atrakcją dla wszystkich było przedstawienie pt. „Historia pewnej kłótni, czyli szanujmy się wzajemnie”, w którym główną rolę zagrali rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Nasi żłobkowicze i pełni werwy rodzice, wspólnie spędzali czas na zabawie. Dzieci przy dźwiękach muzyki z radością korzystały z trampoliny, oraz innych ciekawych sprzętów znajdujących się w ogrodzie przedszkolnym, tworzyły bańki mydlane, świetnie bawiąc się z rodzicami. Mnóstwo radości i uśmiechu sprawiło dzieciom malowanie im twarzy przez opiekunów i rodziców. Maluszki wraz z rodzicami korzystali z poczęstunku, który specjalnie był przygotowany na te święto. Nie zabrakło takich smakołyków jak wata cukrowa i popcorn. Ten dzień był pełen uśmiechów, radości, wspaniałej zabawy, wspólnego przebywania. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci rodziców i dzieci, ponieważ wspólny czas to najlepszy prezent i dla dziecka i dla rodzica.

Tekst: Beata Taraszkiewicz

Zdjęcia: Dorota Rusin