,,Święto Rodziny w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Modlinie Twierdzy”.

W czwartek, 26.05.2022r teren wokół Publicznego Przedszkola nr 4 w Modlinie Twierdzy tętnił życiem. Już po raz kolejny zorganizowano tu piknik rodzinny dla dzieci i ich rodzin. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Przybył burmistrz miasta Pan Jacek Kowalski, dyrektor Pan Zdzisław Szmytkowski oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, do aktywnego spędzania wolnego czasu, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. W ciągu dnia pogoda wyjątkowo nam sprzyjała, a słońca i prawdziwie wiosennego wiatru nam nie zabrakło. Przez chwilę deszcz dość obficie skropił wszystkim głowy, ale nie przeszkodził w dalszej zabawie. Zaplanowano na ten dzień wiele atrakcji. Jedną z nich był występ iluzjonisty. Dzieci z zapartym tchem obserwowały poczynania niezwykłego gościa i z wielkim zaangażowaniem same próbowały czarować. Dzień Rodziny, to również doskonała okazja , aby uczcić Dzień Mamy i zbliżający się Dzień Taty. To dla nich dzieci zaśpiewały wzruszające piosenki, wyrażając wielką miłość i wdzięczność. Dzieci świetnie bawiły się w rytmie muzyki na placu zabaw, korzystając ze sprzętu terenowego, puszczając tęczowe bańki mydlane, czy prezentując swoje umiejętności akrobatyczne na trampolinie. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik, w którym każde dziecko mogło zmienić swój wizerunek. Zaangażowane panie i chętni rodzice malowali twarze swoim pociechom, sprawiając im wiele radości. Kolejną atrakcją imprezy był festiwal kolorów. Zabawa z różnobarwnymi proszkami przyciągnęła zarówno dzieci jak i dorosłych. Nad głowami uniósł się wielobarwny pył, tworząc kolorową chmurę. Rodzice wraz ze swoimi pociechami z niecierpliwością oczekiwali w kolejce do fotobudki, aby utrwalić na fotografii swój udział w tak fantastycznej uroczystości. Zadbano również o apetyt uczestników serwując kiełbaski z grilla, ciasta własnego wypieku, watę cukrową, popcorn, owoce oraz wiele innych smakołyków. Piknik rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Rodzice wraz ze swoimi pociechami pokazali, że potrafią się wspaniale bawić i aktywnie spędzać wolny czas. Przy takich okazjach, przypominamy sobie , że  najlepsze co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Bo kiedy śmieje się dziecko,  śmieje się cały świat. DRODZY RODZICE! Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą zabawę.

Tekst:  M. Marciniak                                                                             
Zdjęcia: M. Jurkiewicz – Łukasz