Rodzinny piknik z okazji “Dnia Rodziny” w przedszkolu.

25 maja w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Modlinie Twierdzy odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Rodziny”.

Jest to najważniejsza uroczystość organizowana w naszym przedszkolu. Dzieci, ich rodziny, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście zebrali się w ogrodzie przedszkolnym, aby uroczyście świętować ten ważny dla wszystkich dzień. Pani wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 Irena Wiśniewska powitała przybyłych rodziców, dzieci i zaproszonych gości wśród, których byli burmistrz miasta Nowy Dwór Mazowiecki pan Jacek Kowalski, przewodniczący Rady Powiatowej pan Zdzisław Szmytkowski, radna Rady Miejskiej pani Justyna Paszkiewicz, pułkownik Ryszard Wiśniewski oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W cieniu drzew, na tle zieleni, kwiatów oraz pięknych dekoracji, przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, dzięki której wyraziły ogromną miłość do rodziców. Występ dzieci został przyjęty ze wzruszeniem i zachwytem oraz nagrodzony gromkimi brawami. Podczas takich rodzinnych spotkań integracyjnych, jest możliwość pokazania sukcesów naszych przedszkolaków w konkursach, w których brały udział. I w ten sposób mogliśmy usłyszeć laureatów I i II miejsca, a także wyróżnionych w konkursie recytatorskim „Tęczowe rymowanki” organizowanego przez Nowodworski Ośrodek Kultury. Podziwialiśmy również występ zwycięzców konkursu „Piosenki o zdrowiu” organizowany przez Państwową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Niespodzianką dla naszej wspaniałej widowni był również mini spektakl w wykonaniu „Teatru Rodzica”, reżyserowanego przez panią Paulinę Pasternakiewicz – Ruchałę. Przedstawiona przez cudownych aktorów i ich nasze przedszkolaki scenka pokazała, że każde dziecko jest inne, wyjątkowe i powinno być kochane i akceptowane. Ale najważniejsze w tej opowieści jest to, że każdy konflikt można rozwiązać rozmową, a nie przemocą czy kłótnią. Po wspaniałych artystycznych występach oraz słowach podziękowania i zachwytu, pani dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 Emilia Napiórkowska zaprosiła na kolejne atrakcje, które czekały na terenie ogrodu przedszkolnego. Słoneczna aura sprzyjała licznym atrakcjom m.in. puszczaniu ogromnych tęczowych baniek, akrobacjom na trampolinie czy zabawom na sprzęcie terenowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy. Rozbrzmiewająca dookoła muzyka oraz ciepłe promienie słońca umilały wspólnie spędzony czas. Wszyscy zebrani mieli okazję spróbować smakołyków z przedszkolnej kuchni. Nie mogło również zabraknąć specjalności z grilla. Zapewne nikogo nie zdziwi, że najbardziej popularną wśród przedszkolaków atrakcją kulinarną była wata cukrowa i popcorn. Niezapomniane chwile spędzone razem, można było uwiecznić na zdjęciu wykonanym w „fotobudce” w kształcie serca oraz tęczowego koła balonowego. Spoglądając na fotki z naszej budki z pewnością powróci się pamięcią do wyjątkowych chwil spędzonych razem z rodziną. Gwar, śmiech i radość było słychać w całym przedszkolu. „Dzień Rodziny” to wyjątkowy dzień dla wszystkich, niezależnie od wieku. To czas uśmiechów, radości, wzruszeń. To czas, w którym rodzice mogą spędzić ze swoimi pociechami niezapomniane chwile, z dala od pośpiechu i codziennych zmartwień. I tak było również tym razem. Dziękujemy Rodzicom za obecność, pomoc i wspólną, wspaniałą zabawę.

Tekst: M. Zakrzewska
Zdjęcia: K. Kuczkowska