„Święty Mikołaj jest wśród nas” czyli Mikołajki w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Twierdzy Modlin.

Mikołajki to jeden z najsympatyczniejszych dni w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. I choć nie wszyscy już wierzą w Mikołaja, to niezwykłość tego dnia udziela się zarówno małym, jak i dużym. Każde dziecko cały rok ciężko pracuje na to, aby właśnie w tym dniu spotkać niezwykłego gościa. Bo czy może być coś bardziej ekscytującego niż spotkanie z Mikołajem? Może. Spotkanie z Mikołajem oraz całą gromadą jego pomocników. A wszystko to wydarzyło się 4 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim, kiedy sale przedszkolne odwiedziły małe krasnale ubrane na czerwono. Oczywiście w rolę pomocników wcieliły się nasze przedszkolaki. Tego dnia niewątpliwie w przedszkolu dominował kolor czerwony. Z radością i nutą ekscytacji wyczekiwaliśmy nadejścia długo oczekiwanego gościa. Jego przybycie zapowiedziały dzieci z gr. „Delfinki” i „Żabki” w swoim przestawieniu pt. ”Gdzie jesteś Mikołaju?”. Mali aktorzy świetnie odegrali swoje role, a podczas ich występu nie zabrakło piosenek oraz układów tanecznych. Gdy byliśmy zapatrzeni i wsłuchani w przedszkolny spektakl teatralny pojawił się ON – Święty Mikołaj. Nie mogliśmy pozwolić mu na krótki pobyt w naszym przedszkolu, gdyż bardzo długo na niego czekaliśmy. Zabraliśmy naszego gościa w taneczną podróż, w której królowała rytmiczna i wesoła muzyka. Były pląsy, zabawy, uśmiechy i wiwaty. Podczas uroczystości mikołajkowych Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4,  Pan Zdzisław Szmytkowski wręczył nagrody specjalne Pani Annie Dębek, Pani Marcie Miernik oraz Pani Kamili Mrozowicz, rodzicom laureatów konkursu na „Najpiękniejszą choinkę lub wieniec bożonarodzeniowy” organizowanego przez naszą placówkę. Podczas oceniania prac konkursowych jury doceniło wkład pracy oraz zaangażowanie rodziców, a także spędzanie z dziećmi kreatywnie czasu wolnego. Dyrektor Zespołu i jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego ufundował nagrody wyróżnionym osobom. Ten niezwykły dzień zostanie zapewne w pamięci naszych przedszkolaków na bardzo długo, a to niewątpliwie także za sprawą pamiątkowych zdjęć, które dzieci zrobiły sobie z Mikołajem. Sympatyczny gość w ramach podziękowań za cudownie spędzone chwile w naszej placówce pozostawił naszym przedszkolakom  upominek. A co to takiego niech zostanie to słodką tajemnicą. Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju.

Z okazji Mikołajek w naszym przedszkolu pojawiła się kolorowa maszyna do dezynfekcji rąk dla dzieci. Ten wyjątkowy prezent otrzymaliśmy od Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4, za który serdecznie dziękujemy.