Teatr online w czasach zdalnego nauczania.

W poniedziałkowy wieczór 10.05.2021 r. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły oglądali w swoich domach spektakl online „Mały Książę” w wykonaniu artystów Teatru Piasku, zwycięzców jednej z edycji „Mam Talent”.

Widzowie mieli możliwość przekonania się, że każda podróż kształci, pozwala zdobywać doświadczenie, wiedzę o świecie i o samym sobie.

Historia młodego pilota opowiedziana została w niezwykły sposób – malowania piaskiem, światłem i przy użyciu innych nowoczesnych technik.

Spektakl ten to namiastka kultury w obecnym świecie, gdzie większość czasu spędzamy w domach z powodu panującej pandemii COVID, podczas nauki zdalnej kiedy to wszelkie obiekty kulturalne są zamknięte i niedostępne. Świat jakby się zatrzymał, ale nie do końca, bo przecież próbujemy jakoś funkcjonować w tych nowych, dziwnych realiach…

Tekst i foto ZSP nr 4 – organizator wydarzenia – Barbara Siwek