Teatrzyk pt. „Ania i sowa czyli magiczne słowa” w przedszkolu.

Każdy przedszkolak zna moc słowa : proszę , dziękuję, przepraszam… 27 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego AKADA w spektaklu pt. ,,Ania i sowa, czyli magiczne słowa’’. Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom, że dzięki magicznemu słowu stajemy się lepsi. Spektakl opowiadała o małej dziewczynce imieniem Ania, która była bardzo kapryśna i nie słuchała babci. Pewnego dnia trafiła do zaczarowanego lasu ,w którym żyły jej zniszczone i wyrzucone przez nią zabawki oraz mądra sowa. Dziewczynce nie podobało się w nowym miejscu ,pragnęła jak najszybciej wrócić do domu. Niestety zabawki były rozczarowane zachowaniem gościa i nie chciały jej pomóc. Na szczęście Ania zrozumiała swoje złe zachowanie ,przeprosiła zabawki i szczęśliwie wróciła do domu. Teraz już wie jaką moc mają słowa proszę , dziękuję , przepraszam. Dzieci oglądałaby spektakl z wielkim zainteresowaniem ,z zaciekawieniem śledziły losy znudzonej i kapryśnej Ani. Na podstawie tego utworu przedszkolaki zrozumiały, jak ważne jest, aby być miłym dla innych osób. Przypomniały sobie magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam.

Foto: K. Kuczkowska
Tekst: E. Boczek