Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Punktualnie o godzinie 9.00 w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2021/2022. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pani Aldony Kolanek. Zwiedzaliśmy różne regiony Polski przemieszczając się fantastycznym pociągiem. Młodszym kolegom pomagali również uczniowie klas starszych.

Wręczone zostały nagrody dla wyróżniających się uczniów.

Pożegnane zostały nauczycielki przechodzące na emeryturę panie: Elżbieta Ciszyńska, Aldona Kolanek oraz wicedyrektor szkoły pani Irena Wiśniewska.

Pożegnanie tego roku szkolnego było jednak zupełnie inne i wyjątkowe. W tym roku odchodzi na emeryturę wieloletni dyrektor szkoły pan Zdzisław Szmytkowski. W tym momencie chciało mu towarzyszyć i podziękować wielu gości: burmistrz miasta pan Jacek Kowalski, przewodniczący rady miasta pan Krzysztof Bisialski, radni miasta, starosta powiatu pan Krzysztof Kapusta, przedstawiciele wielu organizacji współpracujący ze szkołą. Przybyła nawet delegacja z Jessen zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec.

Było wiele wspomnień i wzruszających słów.

DZIĘKUJEMY PANIE DYREKTORZE!!!

W zabytkowej ławce miało miejsce symboliczne przekazanie szkoły w ręce nowej pani dyrektor Emilii Napiórkowskiej, która od 1 września 2022 roku przejmie obowiązki.

Po apelu wychowawcy wręczyli świadectwa swoim uczniom i można wtedy było zakrzyknąć: ZNOWU SĄ WAKACJE!

Tekst i foto ZSP nr 4 – Artur Kielar