“W świecie muzyki” – zajęcia u Delfinków.

Dzieci z grupy ,,Delfinki” zostały podczas zajęć wprowadzone z świat instrumentów muzycznych. Poznali nazwy instrumentów perkusyjnych, dowiedziały się, z czego zostały wykonane. Miały możliwość grać na tych instrumentach indywidualnie. Świetnie poradziły sobie z klasyfikacją instrumentów. Świat muzyki i instrumentów wzbudził zainteresowanie i zachwyt u dzieci. Dowiedziały się, że muzyka składa się z różnych elementów, najważniejsze z nich to rytm i melodia.  Do poszerzenia tej wiedzy niezwykle przydatna okazała się prezentacja multimedialna. Niespodzianką dla przedszkolaków była wspólna gra na instrumentach perkusyjnych. Dziecięcy koncert, który zagrały był okazją doświadczenia żywej, prawdziwej muzyki i obcowania z nią, wzbudził zainteresowanie i chęć zgłębienia wiedzy muzycznej. W rolę dyrygenta wcieliła się pani Magda. Dzieci miały okazję również zagrać na instrumencie, który powstał w wyniku eksperymentu, a mianowicie szklanek wypełnionych odpowiednią ilością wody. Przedszkolaki w świat muzyki poważnej oraz tańca zostały wprowadzone metodą Batii Strauss z wykorzystaniem kolorowych chust. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci była gra na bum, bum rurkach. Dzieci z radością wygrywały rytmy słyszanej muzyki. Swobodny, spontaniczny i improwizowany ruch to naturalna reakcja na muzykę, której zwłaszcza u dzieci nie warto hamować.