„Wakacje tuż, tuż..” – zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022.

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci, gdyż z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku odbyło się 14 czerwca. Było to wyjątkowe zakończenie, podczas którego każda grupa zaprezentowała program artystyczny dla swoich rodziców. Na pięknej, łąkowej scenie swoje artystyczne umiejętności zaprezentowały wszystkie przedszkolaki. Dzieci z grup młodszych wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki. Natomiast starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności, z którą borykały się przez 3 lata ich wspólnej pierwszej edukacji. Wszystkie dzieci uświetniły swoje grupowe występy  wesołymi, melodyjnymi tańcami. „Tygryski” porwały wszystkich gości w rytmy Krakowiaka, natomiast „Delfinki” wprawiły w zadumę prezentując dostojnego Poloneza. Nie zabrakło w repertuarach artystycznych każdej grupy wesołych wierszy, piosenek i muzycznych zabaw. Każdy występ wniósł radość i uśmiech na twarze widowni, ale nie zabrakło także chwil wzruszeń i nostalgii. W dalszej części naszej uroczystości przyszedł czas na podziękowania i wyróżnienia dla rodziców, którzy ofiarowali swoją bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w życie społeczne placówki. Otrzymali oni drobny podarunek w postaci lasu w słoiku oraz dyplomu uznania. Nasze przedszkolaki również otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Warto było uczcić zakończenie wspaniałego, ale i pełnego pracy roku szkolnego.  Wszystkim przedszkolakom życzymy niesamowitych przygód podczas wakacyjnych podróży. Wróćcie do nas z głową pełną wspaniałych wspomnień, ale nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw.