,,Wielkanoc tuż, tuż…”- konkurs plastyczny w Publicznym Przedszkolu nr4 w Modlinie Twierdzy.

Święta Wielkanocne zawsze są okazją do wielu ciekawych konkursów i przedsięwzięć. Mają one nie tylko dostarczać dzieciom świetnej zabawy i uśmiechów na twarzy, ale są także doskonałym sposobem na ich edukację.
Dzieci poznają tradycje i obyczaje wielkanocne, wzbogacają zasób słownictwa, uczą się piosenek, wierszy, malują pisanki.

Kultywując tradycje i obyczaje wielkanocne, w naszym przedszkolu został zorganizowany rodzinny konkurs plastyczny. Konkurs został ogłoszony w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci z młodszych grup miały za zadanie wykonać wraz ze swoimi rodzicami palmę wielkanocną, natomiast dzieci ze starszych grup miały stworzyć wielkanocne stroiki.

Napłynęło aż 70 prac, które wyróżniały się pomysłowością i kreatywnością. Jury nie miało łatwego zadania w wyborze laureatów I, II i III miejsca, ponieważ wszystkie prace były piękne, kolorowe, wykonane atrakcyjnymi technikami z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.

Po długich i burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii ,,Palma wielkanocna”:

I miejsce –  Zosia Pietrow z grupy ,,Tygryski”;

II miejsce – Maja Połaciniec z grupy ,,Tygryski”;

III miejsce – Franciszek Borowski z grupy ,,Motylki”.

W kategorii ,,Stroik wielkanocny”:

I miejsce – Julia Borowska z grupy ,,Delfinki”;

II miejsce – Julia Sałata z grupy ,,Żabki”;

III miejsce – Viktor Komornicki z grupy ,,Żabki”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców z podziękowaniem za udział i zaangażowanie.

W naszym przedszkolu już teraz panuje świąteczna atmosfera, wszystkie palmy i stroiki stanowią piękny wystrój naszej placówki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Maria Marciniak
Zdjęcia: Kinga Kuczkowska