Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu.

,,Mój kochany Mikołaju
Cały rok czekałem,
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,
Bardzo się starałem.”
Mikołajki w przedszkolu, to jeden z najbardziej  oczekiwanych przez dzieci dni
w roku. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przygotowują się na przybycie tak ważnego gościa. W naszym przedszkolu było podobnie. Dzieci uczyły się piosenek, wierszy, tworzyły świąteczne dekoracje w salach, pragnęły, aby ten dzień był wyjątkowy.

Nadszedł długo oczekiwany dzień – 6 grudnia 2021r.Od samego rana
w naszym przedszkolu panowały radość i poruszenie. W każdej grupie dominował kolor czerwony. Przedszkolaki w czerwonych ubrankach i mikołajowych czapkach z wielką niecierpliwością czekały na przybycie gościa.
Wreszcie w drzwiach naszego przedszkola, z okrzykiem „ho, ho, ho” pojawił się św. Mikołaj. Dzieci były zachwycone! Z uśmiechem na twarzach powitały go gromkimi brawami i wesołą piosenką.

Mikołaj ze wzruszeniem podziękował przedszkolakom za tak serdeczne przyjęcie. Dzieci zaprosiły go do wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce, pragnąc aby jak najdłużej
z nimi pozostał. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie świątecznych melodii.

Dzieci miały również okazję pochwalić się swoimi zdolnościami plastycznymi. Przedszkolaki z każdej grupy wykonały pracę zbiorową pod hasłem ,,Choinka bożonarodzeniowa”. Mogliśmy podziwiać drzewka wykonane z kół, trójkątów, z odbitych dziecięcych dłoni, wyklejone symbolami świątecznymi, stemplowane farbą plakatową. Choinki zagościły w przedszkolnym holu, stanowiąc kolejny element dekoracyjny.

Atmosfera tego dnia była magiczna. Uroczy gość obdarzył naszych milusińskich drobnymi prezentami. Następnie niczym gwiazdor pozował do zdjęć, przytulając każde dziecko do swojej śnieżnobiałej brody.

Po spotkaniu z Mikołajem na dzieci czekała słodka niespodzianka przygotowana na odświętnie nakrytych stołach.

Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich
w okres oczekiwania na upragnione święta Bożego Narodzenia.

Św. Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


Tekst: M. Marciniak