Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

21.09.2022 w Naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, wybory poprzedzała kampania wyborcza, podczas, której uczniowie zaprezentowali swoje pomysły w postaci plakatów wywieszonych na gazetce ściennej.

Mieliśmy pięciu kandydatów: Hannę Grądzką, Agatę Krzeczkowską, Nikolę Łepkowską, Amelię Turos oraz Antoniego Karpowicza.  Głosowanie odbyło się na hali sportowej. Wybory miały charakter równy, powszechny, bezpośredni, tajny i większościowy.

Zanim uczniowie oddali głosy każdy z kandydatów wygłosił przemówienie wyborcze zachęcając społeczność uczniowską do oddania głosu na siebie. Powołano sześcioosobową komisję wyborczą, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów, a następnie zliczyła głosy.

Przewodniczącym Samorządu uczniowskiego został: Antoni Karpowicz

Zastępcą: Hanna Grądzka

Skarbnikiem: Amelia Turos

Agata Krzeczkowska i Nikola Łepkowska zostały członkiniami SU.

Kandydatom gratulujemy odwagi oraz pięknego przygotowania do publicznego występu.

Teraz przed przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego ciężka praca, pierwszym wydarzeniem koordynowanym przez SU będą otrzęsiny klas czwartych, które odbędą się już 30.09.2022

Powodzenia!

Tekst i foto ZSP nr 4 – Renata Sawicka – Turek