Wycieczka autokarowa do gospodarstwa agroturystycznego przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4.

Dnia 03 kwietnia przedszkolaki z grupy ,,Delfinki” i ,,Pszczółki” z Publicznego Przedszkola nr 4 odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne ,,Wiktorówka”  w Wólce Kikolskiej. Ogromna radość towarzyszyła dzieciom już od momentu zajęcia miejsc w autokarze. Po dotarciu na miejsce z ogromną werwą ruszyły na obchód zagrody edukacyjnej w towarzystwie właścicieli gospodarstwa. Obserwowały kolorowe papużki, dumnie kroczące pawie, śnieżnobiałe kurki, kuropatwy, gęsi i indyki. Dzieci miały okazję spotkać się z kozą Kasią, z puszystymi królikami, z małymi cielątkami oraz innymi zwierzętami hodowlanymi. Nie zabrakło atrakcji na świeżym powietrzu. Przedszkolaki zjeżdżały tyrolką, przechodziły po linie, grały w piłkę, huśtały się, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się na ściance wspinaczkowej. Zorganizowano również warsztaty plastyczne, na których dzieci miały za zadanie wykonać pisanki wielkanocne z wykorzystaniem ziaren i nasion pochodzących z gospodarskich upraw. Na stołach pojawiły się miseczki z kaszą jaglaną, jęczmienną, manną, z ziarnami rzepaku i siemienia lnianego. Tak wspaniała wycieczka nie mogła się odbyć bez pieczonych kiełbasek, pysznej herbatki i ulubionych ciasteczek. Dzieciom bardzo smakował przygotowany poczęstunek. To był niezwykły dzień. Dzieci, pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola zabierając ze sobą miłe wspomnienia oraz własnoręcznie wykonane pisanki wielkanocne.

Tekst: M. Marciniak
Foto: P. Pasternakiewicz – Ruchała