Wycieczka do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Dnia 16 czerwca 2021 grupa dzieci ze świetlicy udała się na wycieczkę. To kolejne już wyjście z cyklu poznawania historii naszej miejscowości. Tym razem uczniowie wraz z opiekunami p. A. Fajdek i p. M. Lech odwiedzili muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.
Pan przewodnik Krzysztof Kurzyński przedstawił w skrócie historię Modlina, pokazał wiele ciekawych eksponatów znalezionych na terenie Twierdzy na przestrzeni lat. Chłopców najbardziej zainteresowały karabiny i pistolety z czasów II wojny światowej. Można też było usiąść na wojskowym motocyklu. Największym jednak doznaniem było przeżycie symulowanego ataku bombowego w przygotowanym do tego celu specjalnym bunkrze. Wiele pamiątek z okresu wojny budziło wśród dzieci wielkie zainteresowanie a niekiedy i zdziwienie. Pan przewodnik z dużą cierpliwością odpowiadał na liczne pytania uczniów. Jeszcze jedna atrakcja spotkała dzieci w parku muzeum, w którym zgromadzono pojazdy, samoloty i śmigłowce wojskowe. Mogły z bliska zobaczyć te maszyny, poznać ich przeznaczenie.
Wizytę w muzeum zakończono pamiątkowym zdjęciem. Spędzony tam czas zostawił wśród dzieci niezapomniane wrażenia. Bardzo dziękujemy Panu przewodnikowi Krzysztofowi Kurzyńskiemu za oprowadzenie nas po muzeum, ale przede wszystkim serdeczne podziękowania kierujemy do Pani wicedyrektor Ewy Rudnickiej, która była sponsorem wycieczki. Dziękujemy!

Tekst i foto ZSP nr 4 – M. Lech