Wycieczka klas 6b i 7a do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” – 13.04.2023.

Korzystając z ministerialnego programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” uzyskaliśmy  możliwość zwiedzania  jednego z proponowanych punktów z listy Ministra Edukacji i Nauki tj. Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, gdzie znajduje się siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach w cenie 1 zł od osoby.

W ramach pobytu i zwiedzania stałej wystawy, poznaliśmy działalność edukacyjną placówki, zachęcającą do wstąpienia w szeregi artystycznej ekipy zespołu oraz wysłuchaliśmy interesujących opowieści z zakresu folkloru różnych regionów Polski.

Uczniowie także uczestniczyli w warsztatach tanecznych bądź tkackich rozwijając swoje zainteresowania, poznając nowe, atrakcyjne formy artystyczne , tak taneczne  jak i z zakresu rękodzieła.

Był to świetnie spędzony czas, uczniowie poszerzyli swoje horyzonty myślowe i estetyczne.

Zespół Pieśni i Tańca 'Mazowsze' czeka na nowego szefa.

Foto i tekst ZSP nr 4 – B. Siwek