Wycieczka klas 7 i 8 – 10.06.2024.

W poniedziałek 10 czerwca 2024 klasy siódme i ósma zwiedzały lotnisko Warszawa-Modlin oraz fort III w Pomiechówku. Uczestników wycieczki początkowo przywitał rzęsisty deszcz, ale niezrażeni tym wyruszyli autobusem do pobliskiego lotniska Warszawa-Modlin. Jego historię, a także czasy współczesne przedstawił wspaniały i bardzo lubiany przez młodzież naszej szkoły pan Czesław Łaszuk.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie fortu III Pomiechówek. Pan przewodnik Piotr Skonieczny opowiedział o historii jego powstania, losach w czasie I i II wojny światowej. Przedstawił przerażającą historię więźniów niemieckiego obozu karno-śledczego nazywanego największą katownią północnego Mazowsza, a urządzonego w bunkrach fortu III.

Obu panom przewodnikom dziękujemy bardzo za poświęcony czas i liczymy na dalszą współpracę.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Artur Kielar

Dodaj komentarz