Wycieczka klas 7c i 8c do WARSZAWY.

W dniu 26.11.2021 r. odbyła się wycieczka klas 7c i 8c do Łazienek Królewskich i do Teatru Capitol na musical „FRIENDS”.

Przy organizacji tego wyjazdu wyjątkowo odczuliśmy trud związany z czasami w jakich przyszło nam żyć i funkcjonować a mianowicie pandemię Covid 19.

Otóż docelowo wycieczka była zaplanowana prawie półtora miesiąca wcześniej, kiedy to zarezerwowaliśmy i zakupiliśmy bilety do teatru na młodzieżowy musical poruszający problemy współczesnego świata – hejt, przemoc. Na przedstawienie miała pojechać klasa 5b oraz klasa 7c. Jednak na tydzień przed przedstawieniem klasa 5b została objęta kwarantanną i niestety nie mogła pojechać, wówczas rozpoczął się wyścig z czasem. Wiedzieliśmy, że sztuka i tak się odbędzie, obiecano nam przełożenie możliwości obejrzenia spektaklu w innym terminie, ale jednocześnie zostaliśmy poproszeni o nie pozostawienie tak wielu miejsc pustych ponieważ, oczywistym jest, że aktorzy chcieli by grać i mieć salę wypełnioną widzami.

Ostatecznie musical obejrzała klasa 7c i 8c. Uczniowie zachwycali się grą młodych, utalentowanych aktorów  dających przesłanie poprzez wykreowane role, że hejtowanie nie jest już modne, że żyjemy w czasach, gdzie ważne zagadnienia to tolerancja i empatia a „poligon różnorodności”, czyli różnorodność charakterów, sytuacji z którymi się spotykamy to dla każdego wyzwanie do właściwego zachowania się, do adekwatnej oceny  osób i wydarzeń, które pojawiają się w naszym życiu.

Super sztuka, niesamowita gra aktorska młodych ludzi, śpiew, taniec a do tego tak bliskie, z życia wzięte tematy. Musical zdecydowanie polecamy innym młodym odbiorcom.

A nasi uczniowie oprócz obejrzenia spektaklu dodatkowo jeszcze korzystali z aktywności na świeżym powietrzu spacerując po parku  w Łazienkach Królewskich, podziwiając Pałac na Wodzie, amfiteatr, oglądając pomnik Chopina, Sienkiewicza czy Piłsudskiego tuż poza ogrodzeniem parku.

Wierzymy, że realizacja celów edukacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych w formie wycieczki przynosi trwalsze efekty niż tradycyjny sposób lekcyjny, jednak wymaga dużo większego zaangażowania, nakładu finansowego i jak widać pokonywania wielu nieprzewidzianych i nagłych sytuacji.

Tekst i foto ZSP nr 4 – B. Siwek