Wycieczka klasy 4c na Lotnisko

Klasa 4c była na wycieczce na Lotnisko Warszawa/Modlin. Wycieczkę zorganizowała p. Justyna C. Bardzo dziękujemy😊😊😊

Uczestnicy wycieczki spotkali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Dowiedzieli się jak pracuje pies szkolony do wykrywania ładunków wybuchowych i zobaczyli jak działają roboty pirotechniczne. Kolejnym punktem programu był Hangar Utrzymania Lotniska Warszawa/Modlin. Tam uczniowie obejrzeli sprzęty używane do utrzymania właściwego stanu nawierzchni i dowiedzieli się, że dbałość o bezpieczeństwo i stosowanie procedur jest bardzo ważne. Później w Lotniskowej Strażnicy Straży Pożarnej dzieci obejrzały pojazdy typu PANTHER – Rosenbauer. Ostatnim punktem programu była wizyta u Sokolnika, który z pasją opowiedział o specyfice swojej pracy i o różnych gatunkach ptaków. Wyjście z lotniska odbyło się przez terminal, co również zrobiło na dzieciach duże wrażenie podobnie jak wcześniej przejście kontroli bezpieczeństwa.

Wycieczka była bardzo ciekawa i dała uczestnikom możliwość zorientowania się jak wielu ludzi czuwa na lotnisku nad bezpieczeństwem podróżnych na ziemi i w powietrzu.

Tekst i foto: Anna Dąbrowiecka