„Wyruszamy w podróż” czyli bal karnawałowy w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Twierdzy Modlin.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dla każdego malucha jest to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego mogą przeistoczyć się w swoich ulubionych bohaterów. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole.Tegorocznym hasłem przewodnim „Balu Karnawałowego” w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 , była podróż po kontynentach. W pięknie przygotowanej, na to wyjątkowe wydarzenie, sali balowej można było znaleźć charakterystyczne elementy z 5 kontynentów: Ameryki Północnej, Azji, Europy, Afryki i Antarktydy. Ponadto wśród kolorowo – bajkowych „przebierańców” ukryli się mieszkańcy różnych stron świata, którymi były nasze panie. W ten sposób poznaliśmy sympatycznych Murzynków, szybkich kowboi, urocze Europejki, uśmiechnięte Azjatki a także roztańczone Śnieżynki, mieszkanki zimnej Antarktydy. W podróż dookoła świata zaprosiła nas Pani Wicedyrektor Irena Wiśniewska, życząc udanej zabawy w poszukiwaniu nowych wiadomości z innych kontynentów. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańca. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się zabawy przy rytmach wesołej muzyki, które były przeplatane konkursami sprawdzającymi ich sprawność fizyczną. W trakcie podróży przedszkolaki miały okazję zapoznać się m.in. ze zwierzętami żyjącymi daleko na południu oraz sposobem jedzenia ryżu pałeczkami. Po licznych skocznych wygibasach trzeba było uzupełnić energię pysznym poczęstunkiem w postaci czekoladowego ciasta oraz witamin ukrytych w owocach. Dla chwili relaksu każdy przedszkolak miał okazję narysować swoje odczucia z tej niezwykłej podróży oraz zregenerować siły przed kolejną dawką tanecznych rytmów. Karnawałowa podróż dokoła świata była świetną okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa  przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy także zainteresowanie i ciekawość u najmłodszych naszą planetą w myśl maksymy „Podróże kształcą” Ten wyjątkowy dzień zapadnie w pamięci każdemu maluchowi.

Tekst: K. Kuczkowska

Zdjęcia: M. Kaczmarek